"Taurenīši"

2020./2021.mācību gads

 

Septembris iesākās ar sevis, savu interešu un spēju apzināšanos. Mācījāmies ievērot personiskās drošības noteikums un  higiēnu. Izmantojot rudens silto laiku, praktizējām brīvdabas pedagoģijas nodarbības ārā.

 

Oktobrī vērojam, pētām, kā mainās rudenī laikapstākļi  un daba, cik krāsainas paliek lapas. Svinam “Miķeļdienu” ārā, no dārzeņiem veidojot dažādus tēlus un  mūsu lielais ķirbis pārtop par Miķeli, kopā ar bērniem ejam rotaļās un priecājamies par to.

 

Novembrī, gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai, no koka lielā konstruktora kopā uzcēlām Rīgas pili. Kā arī, iepazīstot savas valsts skaisto dabu, devāmies rudenīgās pastaigās pa tuvāko apkārtni. 

Decembrī mēs bijām čaklie rūķīši, cītīgi gatavojamies Ziemassvētkiem, darot labos darbus, rotājām grupu, mācījāmies dziedāt un skaitīt dzejolīšus, kā arī cepām piparkūkas.

Janvāriī baudījām ziemas priekus. Vēlām sniegavīrus, pikojāmies, spēlējām jautras rotaļas, šķūrējām sniegu ar lāpstiņām, veidojām lielo kalnu no, kura paši vizinājāmies lejup. Aukstais laiks un bagātīgā sniega sega bija lieliska iespēja gan dabaszinību apgūšanai, gan mākslinieciskām aktivitātēm. Sniegā veidojām krāsainas gleznas. Rūpējāmies par putniem ziemā, kopīgi gatavojām putniem cienastu. Katru dienu bērni putniņus cienāja ar dažādām, gardām sēkliņām un maizes drupačām.

   

Februāris - gaismas un mīlestības mēnesis. Kārtojām sveču izstādi. Cepām paši gardus sirsniņveida cepumus, un izdekorējām tos. Mēs iepazināmies ar jēdzieniem - mīlestība, draudzība. Rotājām grupiņu atbilstīgi Sveču ballei un Draugu ballītei. Tēmas ietvaros "Draudzība" aplūkojām prezentācijas par kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju, svinot valstu jubilejas. Krāsojām valstu karodziņus.

Marts - pastaigas laikā vērojām laukumiņu, pārrunājam, kā mainās rotaļāšanās laukuma vizuālais izskats un apkārtne pavasarī. Sējām, stādījām, kopām un pētījām augus - pavasara pirmos vitamīnus. Notika veselīgo našķu gatavošana grupā. Runājām par tīrību dabā, kāpēc jāšķiro atkritumi.

Aprīlis - Lieldienu pasākumā "Žvīks, žvāks zaķi nāk" pārrunājām Lieldienu tradīcijas. Ārā tika rīkots olu ripināšanas čempionāts, olu hokejs un olu stafetes. Pastaigas laikā vērojām dabu, klausījāmies putnu dziesmās. Grupas laukumiņā ciemojās zaķu saime. Darbojāmies radošajā darbnīca, kur bērni krāsoja lielās Lieldienu olas.

 

2019./2020.mācību gads

       Rudens atnācis ar aktīvu darbošanos. Grupiņā runājām un veidojām dažādu dārzeņu izstādi. Mēneša ietvaros bērni pētīja un degustēja dārzeņus. Dabaszinības - mācījāmies atšķirt rudens veltes pēc to krāsas, formas, garšas. Gatavojām veselīgus un dabai draudzīgus našķus, tapa dažādi dārzeņu salāti, veselīgas uzkodas. Bērni tiek mudināti ikdienas uzturā lietot pašaudzētus dārzeņus.

   

       Bērni darbojās ar plastmasas nažiem, griežot dārzeņus, aplūkojām tos pārgrieztus uz pusēm vai šķērsgriezumā. Salāti garšoja lieliski! Visi cienājās ar prieku, šķīvji drīz vien bija tukši, un viens otrs savainots pirkstiņš prieku par pašu rokām gatavotiem salātiem īpaši nemazināja. Māksliņa - taisījām visu dārzeņu nospiedumus mērcējot tos guaša krāsās un nospiežot uz papīra lapas. Tēmas "Dārzeņi" ietvaros gājām rotaļās, minējām mīklas un ticējumus par dārzeņiem.

Rudens mūs lutināja un “Taurenīši” brauca ekskursijā uz Bauskas pilskalnu. Vēroja skaistās rudens krāsas un izpētīja tuvāko apkārtni.

Septembra beigās tika svinēta "Miķeļdiena, bija ieradušies viesi, saimniece, vāverīte un Miķelis piedāvāja nogaršot dažādas tējas, dārzeņus un augļus, bet Miķelis ar vāverīti bērnus iesaistīja stafetēs un rotaļās.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Novembris iesākas ar “Mārtiņdienas” tirdziņu un "maskošanos", tika pirkti un pārdoti bērnu un vecāku kopā pagatavotie gardumi.

* Aktu zālē norisinājās visas iestādes kopīgās svinības – par godu Latvijas dzimšanas dienai, izskanēja skaisti dzejoļi un tika dziedāta himna. “Taurenīši” par godu valsts svētkiem gatavoja cepumu kūku.

* Decembrī “Taurenīši” sagaidīja ilgi gaidīto Ziemassvētku vecīti, kopā ar vecākiem gāja rotaļās un dziedāja dziesmas,  ko bija cītīgi mācījušies. Paldies vecākiem par iesaistīšanos masku pagatavošanā, jo bērni bija peles, bet vecāki kaķi!

* Janvārī Pirmo reizi “Taurenīši” devās izbraucienā ar autobusu uz Dzīvnieku patversmi “Ķepu ķepā”.  Redzēja dažādus mājdzīvniekus, bērniem bija pozitīvu emociju diena.

* Kaut februāris ir aiz loga, un ziema mūs neieprecina ar sniegu, 19.februāra rītā "Saulespuķē' notika ziemas sporta spēļu pasākums, kurā trīs raganiņas aicināja uz ziemas sporta spēlēm iekštelpās. Bērni jautri pavadīja laiku pikojoties, slēpojot un radoši izpaužoties.

2018./2019.mācību gads

Priecīgu un pozitīvām emocijām pilnu jauno mācību gadu! 

Šajā mācību gadā „Taurenīšu” grupā ir 8 bērni, 1 meitene un 7 zēni. Bērni ir zinātkāri, aktīvi un ar vēlmi atklāt jaunas lietas.

Paldies, „Taurenīšu” grupas bērniem, vecākiem par skaistajiem vēlējumiem, ziediem, Jauno mācību gadu uzsākot!!!
Ir liels prieks atkal redzēt jaunus taurenīšus mūsu grupā. Lēnām sākam viens otru iepazīt, sadraudzēties un sadarboties. Mūsu mērķis – radīt draudzīgu vidi, tā nodrošinot, lai bērns jūtas laimīgs, priecīgs, jo bērna smaids un smiekli liek mums priecāties par bērna sasniegumiem.

Rudens tika sagaidīts ar lielām svinībām bērnudārzā, 20. gadu jubileja. Grupiņā kopā gatavojām kopdarbu par tēmu – „Es un mans bērnudārzs”. Bērni čakli strādāja, grupiņā darbojās radošā darbnīciņa(krāsojām, aplicējām, zīmējām). Nedēļas ietvaros iestādes telpās un ārpus tām bērni piedalījās dažādās aktivitātēs – pūtām burbuļus, baudījām svētku gardo mielastu. Tas bija skaisti, neaizmirstami. Bērni bija sajūsmā.

Miķeļdienu gaidot priecājamies par bērnu un vecāku izdomu, ieguldīto darbu gatavojot rudens dārzeņu kompozīcijas. 
Novembra mēnesis grupiņā ir pagājis Latvijas dzimšanas dienas noskaņās. Kopā ar bērniem daudz esam runājuši, vērojuši, dziedājuši par un ap Latviju. Kopā ar citām grupiņām, svinīgā gaisotnē, tika nosvinēta Latvijas 99.gadu dzimšanas diena.

Decembrī „Taurenīšiem” ir gaidīšanas, prieka, pārsteiguma, draudzības, līdzjūtības un mīlestības mēnesis. Gatavojām dāvaniņas saviem mīļajiem, priecājāmies par savu skaisti izrotāto eglīti mūsu mājiņas terasītē. Ikdienu Ziemassvētku rūķītis iepriecina taurenīšus, ieliekot zeķē kādu pārsteigumu. Prieks bērniem ir liels! 14.decembrī beidzot esam sagaidījuši Ziemassvētkus „Taurenīšos”. Dziedam, dancojam, līksmojam, priecājamies un protams jauki kopā pavadām laiku. 

Lai vairotu kopības izjūtu un radītu svētku noskaņu, vecākus iepriecinājām ar mazu koncertiņu. Parādījām kā mēs protam dejot un kuras ir mūsu mīļākās Ziemassvētku dziesmiņas. Pēc jautrām rotaļām un dejām sēdāmies pie svētku galda, par kuru vienmēr parūpējas mūsu mīļie vecāki. Paldies jums!

Lai visiem jums un mums „Taurenīšu” grupā, pietiek spēks, izturība, iecietības, veselība un visam pāri, lai valda liela, liela mīlestība un prieks!

Ar laba vēlējumiem
„Taurenīši”

2016./2017. mācību gada mērķis un uzdevumi

Nodarbību saraksts