"Bitītes"

2020./2021.mācību gads

 

Maijs. Ģimenes vērtības. Gatavošanās Māmiņdienas pasākumam, dāvaniņu gatavošana, dzejolīšu skaitīšana. Māmiņdienas pasākums grupas ietvaros, tiek filmēts un montēts video vecākiem, bērniem tiek sarūpēta ballīte laukumā ar mūziku, našķi un dejām. Kopīgiem spēkiem gatavojam Latvijas karti.

Aprīlis. Dzīves cikls. Pārsteigums no Lieldienu zaķa Rūda. Lai tiktu līdz pārsteigumam, bērni pildīja četrus uzdevumus. Kopīgi veicam sējas darbus - sējām puķes, tomātus, baziliku, kā arī diedzējām zirņus un sekojām līdzi augšanas procesam.

Marts. Veselīgs uzturs būšu stiprs un vesels. Pievēršam uzmanību fiziskām aktivitātēm,  ejam pastaigā uz upi. Vairāku nedēļu ietvaros bērni degustē dažāda veida maizi, kā arī sadarbībā ar Keitas tēti, bērni iepazīstas kā ar ierauga palīdzību tiek uztaisīta graudu, sēklu maizīte. Ēdam un priecājamies par pašu gatavoto gardo maizi.

Piena nedēļas ietvarā, nogaršojām dažādus piena produktus.  Vērojām mācību filmiņu par to kā iegūst pienu un piena produktus.

Lieldienu pasākums grupas ietvaros ar olu krāsošanu, kaulēšanos, olu ripināšanu un tradīciju ievērošanu.

Februāris. Emociju pasaule. Iepazīstam mīklas pasauli, gatavojam mīklu un cepam riekstiņus, kurus pildām ar saldo karameli-našķis Valentīna dienas ballītei. 

Janvāris. Kalendārs. Tēmas ietveros grupā tiek izgatavots jauns kalendārs, kuru bērni katru dienu papildina pēc vajadzības. Pievēršam uzmanību putniem ziemā, sadarbībā ar vecākiem izgatavojām putnu barotavas, kur bērni pēc vajadzības ieber barību. Izzinām ūdens un ledus īpašības - saldējam, krāsojam, ar dabas materiāliem piepildām ūdeni un vērojam, kas notiek ar to ārā stiprā salā.

Decembris. "Ziemas pasaka. Svinēsim kopā!" Visu decembri gatavojāmies svētkiem, runājām par ģimenes tradīcijām, cepām pīrādziņus, piparkūkas, gatavojām apsveikumus vecākiem, meklējām pārsteigumus un atradām īstu  Ziemassvēku vecīti!

Novembris.

Mēneša tēma: "Saudzē Latviju!" Tēmas ietvaros svinējām gadskārtu svētkus Mārtiņdienu, gājām rotaļās, minējām mīklas. Atzīmējām Lāčplēša dienu, kā arī Latvijas 102.dzimšanas dienu. Pieminējām karavīrus, kas cīnījās par mūsu zemi, skatījāmies mācību filmiņas.

Oktobris. 

Mēneša tēma: "Ej dabā! Pārmaiņas un pārvērtības". Oktobra vidū  devāmies  izbraucienā uz Bauskas Pilskalnu baudīt rudens skaistumu, izstaigājām dabas taku, aizgājām līdz Ķirbaksalai, redzējām kā satiekas divas upes Mūsa un Mēmele, veidojot Lielupi. Dzimšanas dienas svinības grupiņā. Spociņu ballīte.

Septembris.

Mēneša tēma: "Draudzēsimies!"

1.septembrī grupas ietvaros atzīmējām "Zinību dienu". Septembrī apmeklējām teātrus un koncertus, kas notika ārā brīvā dabā. Septembrī esam gājuši tālākās un tuvākās pastaigās. Kā katru gadu septembrī  sveicam savus tētus svētkos un atzīmējam "Miķeļdienu".

 

2019./2020.mācību gads.

Septembris. Šogad "Bitīšu" sastāvs ir pamainījies - grupā esam 13. bērni vecumā no 2-3.gadiem, 3-4.gadiem,4-5.gadiem.1.septembris “Bitīšu” grupai pagāja, svinot "Zinību dienu"- bērni gāja rotaļās, jautrās dejās un priecājās par audzīšu un auklītes sagādātajām dāvaniņām.

      25.09. "Saulespuķē" tika svinēta "Miķeļdiena, kurā piedalījās visas grupiņas. Ciemos bērnus pārsteigt bija ieradusies saimniece, vāverīte un Miķelis, kas bērniem bija sarūpējuši jautras rotaļas un stafetes, rudens velšu degustāciju, zāļu tēju malkošanu, kā arī jautru kopā būšanu.

Novembris. * ”Mārtiņdienā” šogad norisinājās jautra tirgošanās un īsts tirgus jampadracis. Bērni kopā ar vecākiem bija sagādājuši dažādus gardumus.

* Par godu Valsts svētkiem bērni paši gatavoja cepumu kūku. Aktu zālē norisinājās visas iestādes kopīgās svinības – tika dziedāta himna, skaitīti dzejoļi par godu Latvijai, tika teikta svētku uzruna, kā arī kopīgi skatījāmies video īsfilma par Latviju!

Decembrī mazās "Bitītes" sagaidīja savu Ziemassvētku brīnumu. Kopā ar vecākiem cepām piparkūkas. Aktu zālē notika Ziemassvētku pasākums, kuram par godu paši stāstījām savu Ziemassvētku stāstu, kur teicēja lomu pildīja vecāki. Bērniem par pārsteigumu, grupā mūs sagaidīja īsts Ziemassvētku vecītis, ar kuru kopīgi ciemojāmies omulīgā gaisotnē.

Janvārī ļoti gaidījām sniedziņu, bet nesagaidījām. Tad nu mēs nolēmām iepriecināt mūsu četrkājainos draugus. Visa mēneša garumā tika veikta ziedojuma vākšana, kā arī veidots plakāts mazajiem ķepaiņiem. Paši devāmies savā pirmajā lielajā izbraucienā ar autobusu uz Dzīvnieku patversmi “Ķepu ķepā”. Aizvedām un uzdāvinājām pašu vāktos ziedojumus. Bija iespēja redzēt ne tikai kaķus un suņus, bet arī daudz un dažādus mājdzīvniekus, par ko bērniem bija patiess prieks!

Februāra mēnesis iestādē iesākās ar greznu sveču un svečturu izstādi. Neskatoties uz to, ka sniedziņš mūs nelutināja, mēnesis turpinājās ar Ziemas sporta spēļu pasākumu, kur 3 atraktīvas un sportiskas raganiņas piedāvāja ziemas sporta veidus veikt mazliet savādāk.

Marts liek mums padomāt radoši. Gan grupā, gan kopā ar vecākiem izgatavojām dažādas interesantas un radošas lietas no otrriezējiem materiāliem.

* Martā mūsu bērnudārzā ciemojās pasaku autore I. Valtere, kas stāstīja bērniem par to, kā top grāmatiņas.

* Martā Interaktīvās nedēļas ietvaros bērni paši no kartona izgatavoja savus datorus, kā arī paši radīja savu televīziju “Bito TV”, kur katrs varēja iejusties diktora lomā! 

2018./2019. mācību gads

Šogad bitītes ir papildinājuši savu stropu esam 17.bērni.  Bērnu vecums 2-3.gadi, 3-4.gadi un 4-5 gadi.

1.septembris – Zinību diena ir svētku diena visiem.  Pārsteigumu bērniem sagādāja grupu audzinātājas un auklīte, gājām rotaļās, dejojām, cienājāmies, kā arī taisījām fotosesiju pie jaunā foto rāmja.

10.septembris – Tēva diena. Bērni gatavoja īpašu pārsteigumu saviem tētiem – kaklasaites.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, veidot patriotisku un tikumisku audzināšanu, akcents tiks likts uz latviskās dzīvesziņas izzināšanu caur gadskārtu svētkiem ( Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki, Sveču diena, Lieldienas, Jāņi.)

Ieskandinot Miķeļdienu grupas ietvaros gājām rotaļās, minējām mīklas, gatavojām kompozīcijas. Oktobra sākumā piedalījāmies žurnāla “Pūcīte” izsludinātajā konkursā. 

Oktobra vidū bites devās savā pirmajā izbraucienā uz Pilskalnu baudīt rudens skaistumu.

Mārtiņdiena – tradicionālais Mārtiņdienas tirgus ar kopēju tirgošanos, mīklu minēšanu, rotaļās iešanu.

Novembris – īpašais svētku mēnesis sagaidot Latvijas simtgadi.

Sagaidot Latvijas simtgadi mūsu grupiņa kopā ar vecākiem veidoja savu ģimenes māju, kas atspoguļojās iestādes Latvijas kartē.

18.novembris. Svētku pasākums b.d. zālē kopā ar citām grupiņām. Dziedāsim, dejosim ,vēlēsim daudz laimes dzimšanas dienā Latvija! Pēc svētkiem cienāsimies ar svētku kliņģeri.

Decembrī mazās bitītes gatavosies sagaidīt ciemos Ziemassvētku vecīti un dāvanas. Mūsu pasākums notiks 12.decembrī.

 

2017/2018 mācību gads

Hei, hei sveiciens visiem uzsākot jauno 2017/2018 mācību gadu! Šogad bitītes ir salidojušas ļoti daudz…. 7.meitenes un 11.zēni. Bērnu vecums 2-3.gadi un 3-4.gadi. 

1.septembris – Zinību diena ir svētku diena visiem. Grupiņā ciemos bija atnākusi Mikija, priecājāmies par krāsainajiem burbuļiem, bērni cienājās ar cienastiņu, katrs dāvanā saņēma balonu. Pārsteigumu bērniem sagādāja grupu audzinātājas un auklīte.(skat,foto)

10.septembris – Tēva diena. Bērni gatavoja īpašu pārsteigumu saviem tētiem – kaklaaites un tauriņus.

Bērnudārza 20.gadu jubilejas ietvaros visas nedēļas garumā notika dažādas aktivitātes. Kopīgi gatavojām (aplicējām) projektu “ Es un mans bērnudārzs”  Ar vecāku aktīvu līdzdarbošanos tapa rudens dārzeņu kompozīcijas. Paldies vecākiem par radošumu un aktivitāti! 

Rudens rūķis un vāvere mūs aicināja uz aktīvām sporta nodarbēm(ieskandinot Miķeļdienu)- gājām rotaļās, godinājām dārzeņus, minējām mīklas, piedalījāmies stafetēs. No rudens ziediem bija uztaisīti skaisti foto rāmīši, kur bērniem bija iespēja nofotogrāfēties. 

Liels pārsteigums bērniem bija burbuļi….Aktīvi darbojāmies - pūtām, ķērām, virpinājām …. Pēc burbuļošanās visus aicināja uz pikniku – desiņām, gurķīti, tomātiņu un siltu tēju.

Jubilejas noslēgums piektdien – multfilmu seanss. Aktīva, pārsteigumiem bagāta  un ļoti darbīga septembra pēdējā nedēļa.

Septembra sākumā mūsu grupiņa piedalījās divos konkursos.