"Rūķīši"

„Rūķīšu” grupiņā mācās 9 zinātkāri bērni. Izzināt pasauli un tās likumsakarības palīdz pirmsskolas skolotājas - Iveta Brūvere un Jekaterina Nosuļa, kā arī pirmsskolas skolotāju palīgs – Sanita Grandovska.

Mūsu grupā ir fantastiski noteikumi, kurus mēs ikdienā vēlamies piepildīt: mīlēt un cienīt vienam otru, neaizmirstam pateikt lūdzu un paldies, būt draudzīgiem un palīdzēt viens otram, priecāties un daudz smieties, kā arī sapņot kopā lielus sapņus.

            Mums ļoti patīk doties dažādās ekskursijās, pastaigās uz tuvāko upi “Mūsu”, pētīt ūdens putnus, vērot izmaiņas dabā dažādos gadalaikos.

Rudens mēneši tika sagaidīti ar latviešu tradīciju svinībām – “Miķeļdienu”, ” Mārtiņdienu”, ” Lāčplēša dienu” un “Latvijas neatkarības dienu”. Atzīmējām arī Tēva dienu.

 Septembris iesākās ar Tēva dienas konkursu. Tajā tapa daudz brīnišķīgu darbiņu dažādās tehnikās.

Oktobrī devāmies rudens ekskursijā uz Bauskas pilskalnu, baudot lielisku laiku, rotaļājoties lapkritī un pētot seno klēti un pils drupu vēsturi.

Novembri iesākām ar “Mārtiņdienas” tradīcijām. Vecāki ar bērniem sagādāja pašu gatavotus našķus, kurus tirgojām “Martiņa tirgū”, tērpāmies dažādās maskās un gājām rotaļās.

Lāčplēša dienu sagaidījām sportiskā garā, pierādot sevi dažādos sporta veidos un rotaļās.

Sparīgi gatavojāmies arī mūsu Valsts svētkiem. Vecāki kopā ar bērnu sagatavoja mūsu valstij novēlējumu, kuru piestiprināja foajē pie valsts kontūras, kā arī bērni veidoja stilizēta mājas, ar kurām dekorējām foajē.

Ziemas mēneši tika pavadīti tikpat sparīgi - piparkūku radošās darbnīcas, Ziemassvētku pasākums, ekskursija uz Tērveti, Veselības nedēļa, Sveču svētki, Meteņi un Draudzības svētki.

 Ziemassvētkus sagaidījām ar piparkūku cepšanu, rīkojot piparkūku radošās darbnīcas. Ziemassvētki tika sagaidīti jauki, ar dažādiem tēliem un spēlēm.

Decembrī izbaudījām fantastisku ekskursiju uz Tērvetes dabas parku, baudot skaistus ziemas dabas skatus un ciemojoties pie rūķiem.

Janvārī svinējām veselības svētkus, stādījām sīpolus, gatavojām veselīgus salātus, spiedām sulas, ēdām ķiploku un lociņu maizītes.

Februārī tika svinēti daudz dažādi pasākumi. Viens no lielākajiem bija Meteņa dienas svinības svaigā gaisā ar aktīvu darbošanos. Pie ugunskura dziedājām, dzērām siltu tēju ar veselīgām ķiploku maizītēm.

Pavasarī gaidāmi daudz jauki pasākumi – teātra dienas, sporta svētki, modes skate sadarbībā ar vecākiem, spodrības nedēļa, Lieldienas, ģimenes diena un izlaidums.

“Ieradumi un veids, kā mēs tiekam galā ar ikdienas izaicinājumiem, rada mūsu bērnos pareizo dzīvesveidu, un viņi nes šo mācību līdzi. Mēs ticam, ka bērniem piemīt neiedomājami absorbējošs prāts, kas uzsūc visu, ko tie redz, dzird un piedzīvo. Pārdomāti plānojot vidi, kurā bērns aug un mācās, nodrošinām tam pozitīvu pieredzi, kas ļauj bērnam izaugt ar veselīgu prātu, attieksmi un veselīgu dzīves stratēģiju”. (M. Montesori)

           

 

 

„Rūķīšu” grupiņā mācās 9 zēni. Izzināt pasauli un tās likumsakarības palīdz pirmsskolas skolotājas Iveta Brūvere un Jekaterina Nosuļa, pirmsskolas skolotāju palīgs – Sanita Grandovska.
           Liels sveiciens no “Rūķīšu” grupas bērniem. Mēs allaž tiecamies veikt jaunus, izzinošus un radošus darbiņus. Tiecamies un nebaidāmies pieņemt izaicinājumus.
Rudens mēneši tiks sagaidīti ar latviešu tradīciju svinībām –  bērnudārza 20. gadu dzimšanas dienu, Miķeļdienu, Mārtiņdienu, Latvijas neatkarības dienu. 
Ziemas mēnešos lasīsim pasakas par ziemu un Ziemassvētkiem, iesaistīsim vecākus radošajās darbnīcās un gatavosimies Ziemassvētku burvībai.
 Martā tiks svinēta starptautiskā dzimtās valodas diena, bērni skandinās dažādās valodās dzejoļus, dziedās dziesmas un veidos stāstījumu par savu dzimto valodu. Aprīlī svinēsim pavasara saulgrieža svētkus – Lieldienas, ar rotaļām, dziesmām, olu ripināšanu un cienāšanu.
Pavasara mirkļi tiks sagaidīti arī ar lielu mīlestību par godu Māmiņdienas svinībām. 
Šogad mūsu grupiņa arī iesaistīsies UNESCO projektā un mūsu izvēlētā tēma ir „cilvēktiesību diena”. Aprīlī prezentēsim ar bērniem UNESCO projekta ietvaros dažādus darbiņus.
Ieradumi un veids, kā mēs tiekam galā ar ikdienas izaicinājumiem, rada mūsu bērnos pareizo dzīvesveidu, un viņi nes šo mācību līdzi. Mēs ticam, ka bērniem piemīt neiedomājami absorbējošs prāts, kas uzsūc visu, ko tie redz, dzird un piedzīvo. Pārdomāti plānojot vidi, kurā bērns aug un mācās, nodrošinām tam pozitīvu pieredzi, kas ļauj bērnam izaugt ar veselīgu prātu, attieksmi un veselīgu dzīves stratēģiju. (M.Montesori)

 

2017./2018. mācību gada mērķis un uzdevumi.

Nodarbību saraksts