"Rūķīši"

2020./2021.mācību gads

      Septembris iesākās ar Zinību dienas svinībām. Skaisto rudeni pavadām, baudot pastaigas, rotaļas, pētot dabu un degustējot pašu spiestās augļu un dārezņu sulas, nobaudām riekstus un žāvētus augļus, kurus mums sagādājuši mīļie vecāki.

Iejūtoties pasaku tēlos, atzīmējām Helovīnus.

Novembrī mēs godājām Latvijas tautas tradīcijas, atzīmējot Mārtiņdienu un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, kur dāvanā Latvijai veidojām glezniņas.

Decembrī daudz laika veltījām Ziemassvētku svinību rīkošanai, kopīgi rotājām grupu, apguvām dzejoļus un dziesmas, kā arī iejutāmies princešu un prinču tēlos, Ledus pils svinību ietvaros.

Neizpalika arī piparkūku cepšana un dāvanu gatavošana vecākiem. 

 

Janvāri iesākam ar sportiskām ziemas aktivitātēm, baudījām sniegu, slēpošanu, ragaviņas un cēlām sniega vīrus , kā arī veicām dažādus eksperimentus dabā.

  

Februāri pavadījām svinot draudzības un mīlestības svētkus, viens otru centāmies iepriecināt, rīkojām ballīti , cepām cepumus, darinājām apsveikuma kartiņas .Padziļināti pētījām sveces, paši darinot tās. Martā ieskandinājām Lieldienas ar olu krāsošanu , tradīciju iepazīšanu. Bērni kopā ar vecākiem darināja krāšņas kompozīcijas no dabas materiāliem. Maijā gatavojamies sirsnīgam Māmiņdienas koncertam. Pavadījām 7 "Ruķīšus" skolas gaitas.

 

 

 

2019./2020.mācību gads

          Šajā mācību gadā  "Rūķīšu" grupiņā mācās 12 bērni. Mūsu grupa ir ļoti radoša, draudzīga, izpalīdzīga un vienmēr tiecamies izzināt kaut ko jaunu un interesantu. „Rūķīši” ļoti cītīgi dekorē savu grupu, gatavo dekorācijas atbilstoši gadalaikam un svētkiem, kā arī radoši izpaužas rotaļnodarbībās.

           Septembris mums iesākās ar dažādiem svētkiem un aktivitātēm. Zinību dienā “Rūķīši” gāja rotaļās, dziedāja un guva daudz pozitīvu emociju.      

Gājām pastaigāties līdz "Mūsas" tiltam un pētījām pirmās rudens pārvērtības. Vērojām, kā rosās ūdenī mazās zivtiņas un cik rotaļīgi izskatījās pīļu saime.     

   Un ,protams, kā tad bez rudens darbiem svaigā gaisā! Āra nodarbībās iekārtojām grupas dobi ziemas mieram – stādījām krokusus, tulpes sīpolus pavasara priekam. Bērni labprāt raka bedrītes un stādīja tulpītes un krokusiņus un jau šobrīd ar nepacietību gaida, kad izaugs viņu stādītie sīpoliņi. 

    Ļoti jauki un sportiski esam aizvadījuši "Miķeļdienas" pasākumu. Bērni piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, dziedāja un skandināja tautasdziesmas par rudeni, iesaistījās kopīgajās rotaļās.

       Oktobrī gatavojām veselīgus salātus, iepazinām dārzeņu, augļu vērtību mūsu ikdienas uzturā. Aicinājām citu grupu bērnus un pedagogus uz degustāciju.

       Oktobra pēdējā dienā iepazinām citu tautu tradīcijas, svinot "Helovīnus". 

     Novembrī aktīvi gatavojāmies "Mārtiņdienai"- ziemas sagaidīšanas svētkiem, iepazinām "ārtiņdienas" tradīcijas, gatavojām maskas, minējām mīklas. Kopā ar vecākiem darinājām "Mārtiņdienas" tirgum dažādas preces, gājām ķekatās.

     Vēl novembrī sagaidījām Latvijas 101 dzimšanas dienu. Pētījām, cik skaista ir Latvijas daba, meži, tīrumi, upes un ezeri. Par godu Latvijas dzimšanas dienai cepām dzimšanas kūku, piedalījāmies kopīgajā bērnudārza svinīgajā pasākumā.

     Decembrī aktīvi piedalījāmies žurnāla ”Pūcīte” konkursā “Čiekuru labirints”, kurā mūsu mīļie vecāki sagādāja čiekuru krājumus, lai tas taptu.

       Decembrī sagaidījām arī Ziemassvētku brīnumu, mīļā rotaļīgā pasākumā kopā ar vecākiem, cepot piparkūkas, ejot rotaļās, izzinot Ziemassvētku tradīcijas.

     Janvārī  turpinājām stiprināt savu veselību, stādot sīpolus, ēdot ķiploku maizītes, dzerot veselīgu pienu, vēlāk baudījām pašu izaudzētus sīpollokus un pavadījām daudz laika svaigā gaisā, organizējot āra nodarbības un veicot dažādus eksperimentus.

     Februārī aktīvi piedalījāmies iestādē organizētajās Ziemas sporta spēlēs. Kopā ar vecākiem gatavojām sveču izstādi un īpaši draudzīgā atmosfērā sagaidījām Valentīndienu.

     Marts iesākās ar tēmu “Saudzēsim un rūpēsimies par dabu”. Sadarbībā ar vecākiem gatavojām no otrreizējiem pārstrādes materiāliem praktiskas lietas, ar kurām bērni var rotaļāties.

      Sakarā ar esošajiem apstākļiem pasaulē un valstī, martu noslēgsim ar attālinātu mācību procesu, kur uzturēsim saziņu ar bērniem un viņu vecākiem par veicamajiem un paveiktajiem darbiņiem gan iekštelpās, gan dabā. Jau šobrīd Rūķi apgūst pirmās prasmes un zināšanas par pavasarī pirmajiem veicamajiem sējas darbiņiem un dalās savā un ģimenes veikumā. 

2018./2019.mācību gads

         „Rūķīšu” grupiņā mācās 9 zinātkāri bērni. Izzināt pasauli un tās likumsakarības palīdz pirmsskolas skolotājas - Iveta Brūvere un Jekaterina Nosuļa, kā arī pirmsskolas skolotāju palīgs – Sanita Grandovska.

          Mūsu grupā ir  noteikumi, kurus mēs ikdienā cenšamies ievērot: mīlēt un cienīt vienam otru, neaizmirstam pateikt lūdzu un paldies, būt draudzīgiem un palīdzēt viens otram, priecāties un daudz smieties, kā arī sapņot kopā lielus sapņus.

            Mums ļoti patīk doties dažādās ekskursijās, pastaigās uz tuvāko upi “Mūsu”, pētīt ūdens putnus, vērot izmaiņas dabā dažādos gadalaikos.

Rudens mēneši tika sagaidīti ar latviešu tradīciju svinībām – “Miķeļdienu”, ” Mārtiņdienu”, ” Lāčplēša dienu” un “Latvijas neatkarības dienu”. Atzīmējām arī Tēva dienu.

 Septembris iesākās ar Tēva dienas konkursu. Tajā tapa daudz brīnišķīgu darbiņu dažādās tehnikās.

Oktobrī devāmies rudens ekskursijā uz Bauskas pilskalnu, baudot lielisku laiku, rotaļājoties lapkritī un pētot seno klēti un pils drupu vēsturi.

Novembri iesākām ar “Mārtiņdienas” tradīcijām. Vecāki ar bērniem sagādāja pašu gatavotus našķus, kurus tirgojām “Martiņa tirgū”, tērpāmies dažādās maskās un gājām rotaļās.

Lāčplēša dienu sagaidījām sportiskā garā, pierādot sevi dažādos sporta veidos un rotaļās.

Sparīgi gatavojāmies arī mūsu Valsts svētkiem. Vecāki kopā ar bērnu sagatavoja mūsu valstij novēlējumu, kuru piestiprināja foajē pie valsts kontūras, kā arī bērni veidoja stilizēta mājas, ar kurām dekorējām foajē.

Ziemas mēneši tika pavadīti tikpat sparīgi - piparkūku radošās darbnīcas, Ziemassvētku pasākums, ekskursija uz Tērveti, Veselības nedēļa, Sveču svētki, Meteņi un Draudzības svētki.

 Ziemassvētkus sagaidījām ar piparkūku cepšanu, rīkojot piparkūku radošās darbnīcas. Ziemassvētki tika sagaidīti jauki, ar dažādiem tēliem un spēlēm.

Decembrī izbaudījām fantastisku ekskursiju uz Tērvetes dabas parku, baudot skaistus ziemas dabas skatus un ciemojoties pie rūķiem.

Janvārī svinējām veselības svētkus, stādījām sīpolus, gatavojām veselīgus salātus, spiedām sulas, ēdām ķiploku un lociņu maizītes.

Februārī tika svinēti daudz dažādi pasākumi. Viens no lielākajiem bija Meteņa dienas svinības svaigā gaisā ar aktīvu darbošanos. Pie ugunskura dziedājām, dzērām siltu tēju ar veselīgām ķiploku maizītēm.

Pavasarī gaidāmi daudz jauki pasākumi – teātra dienas, sporta svētki, modes skate sadarbībā ar vecākiem, spodrības nedēļa, Lieldienas, ģimenes diena un izlaidums.

“Ieradumi un veids, kā mēs tiekam galā ar ikdienas izaicinājumiem, rada mūsu bērnos pareizo dzīvesveidu, un viņi nes šo mācību līdzi. Mēs ticam, ka bērniem piemīt neiedomājami absorbējošs prāts, kas uzsūc visu, ko tie redz, dzird un piedzīvo. Pārdomāti plānojot vidi, kurā bērns aug un mācās, nodrošinām tam pozitīvu pieredzi, kas ļauj bērnam izaugt ar veselīgu prātu, attieksmi un veselīgu dzīves stratēģiju”. (M. Montesori)

           

„Rūķīšu” grupiņā mācās 9 zēni. Izzināt pasauli un tās likumsakarības palīdz pirmsskolas skolotājas Iveta Brūvere un Jekaterina Nosuļa, pirmsskolas skolotāju palīgs – Sanita Grandovska.
           Liels sveiciens no “Rūķīšu” grupas bērniem. Mēs allaž tiecamies veikt jaunus, izzinošus un radošus darbiņus. Tiecamies un nebaidāmies pieņemt izaicinājumus.
Rudens mēneši tiks sagaidīti ar latviešu tradīciju svinībām –  bērnudārza 20. gadu dzimšanas dienu, Miķeļdienu, Mārtiņdienu, Latvijas neatkarības dienu. 
Ziemas mēnešos lasīsim pasakas par ziemu un Ziemassvētkiem, iesaistīsim vecākus radošajās darbnīcās un gatavosimies Ziemassvētku burvībai.
 Martā tiks svinēta starptautiskā dzimtās valodas diena, bērni skandinās dažādās valodās dzejoļus, dziedās dziesmas un veidos stāstījumu par savu dzimto valodu. Aprīlī svinēsim pavasara saulgrieža svētkus – Lieldienas, ar rotaļām, dziesmām, olu ripināšanu un cienāšanu.
Pavasara mirkļi tiks sagaidīti arī ar lielu mīlestību par godu Māmiņdienas svinībām. 
Šogad mūsu grupiņa arī iesaistīsies UNESCO projektā un mūsu izvēlētā tēma ir „cilvēktiesību diena”. Aprīlī prezentēsim ar bērniem UNESCO projekta ietvaros dažādus darbiņus.
Ieradumi un veids, kā mēs tiekam galā ar ikdienas izaicinājumiem, rada mūsu bērnos pareizo dzīvesveidu, un viņi nes šo mācību līdzi. Mēs ticam, ka bērniem piemīt neiedomājami absorbējošs prāts, kas uzsūc visu, ko tie redz, dzird un piedzīvo. Pārdomāti plānojot vidi, kurā bērns aug un mācās, nodrošinām tam pozitīvu pieredzi, kas ļauj bērnam izaugt ar veselīgu prātu, attieksmi un veselīgu dzīves stratēģiju. (M.Montesori